Stomatologia estetyczna

Nieodłącznym elementem wyglądu człowieka jest jego uśmiech. Nie ma jednak szczerego, spontanicznego uśmiechu bez zdrowych i białych zębów. Nie od dziś wiadomo, że czynnik ten jest bardzo ważny w kontaktach z ludźmi, szczególnie w przypadku rozmów biznesowych czy negocjacji.
 
Z tego też względu stomatologia estetyczna znacznie rozwinęła się w ostatnich latach, proponując wiele możliwości poprawy wyglądu swoich zębów. Nie jest to już wyłącznie wybielanie, ale również inne zabiegi. Ta gałąź działalności naszego gabinetu dentystycznego w Gdańsku zajmuje się się przede wszystkim dążeniem do zachowania zdrowych i atrakcyjnych wizualnie zębów, pozbawionych zmian próchnicowych lub innych tego rodzaju niedoskonałości.
 
Jedynym warunkiem, jaki należy spełnić przed przystąpieniem do leczenia z zakresu stomatologii estetycznej, jest pełne zdrowie uzębienie. Musi być ono pozbawione ubytków, próchnicy, kamienia itp. Jest to jednocześnie jeden ze sposobów na utrzymanie własnych zębów w dobrej kondycji do późnej starości.
 
Dlatego też przed przystąpieniem do tego rodzaju zabiegów należy uzupełnić wszystkie ubytki i doprowadzić do pełnego zdrowia jamy ustnej. W naszym gdańskim gabinecie świadczymy zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej przy wykorzystaniu wytrzymałych kompozytów światłoutwardzalnych, które jednocześnie przyczyniają się także do poprawy warunków estetycznych uzębienia.
 
Po wyleczeniu wszystkich ubytków i innych schorzeń jamy ustnej można przystąpić do zabiegów estetycznych. Podczas wstępnej konsultacji z lekarzem stomatologiem dobiera się odpowiednie metody na poprawę wyglądu zębów, dostosowaną do indywidualnych potrzeb oraz stanu zdrowia pacjenta. Kontroluje dodatkowo stan uzębienia i jamy ustnej, w razie potrzeby wykonując zdjęcie rentgenowskie.
 

W naszym gabinecie dentystycznym w Gdańsku przeprowadzamy następujące zabiegi stomatologii estetycznej:

  • scaling – jest to wysoce skuteczne usuwanie kamienia nazębnego, odkładanego na powierzchni zębów wskutek nieprawidłowej higieny jamy ustnej; nieusuwanie kamienia może skutkować obniżaniu się szyjek zębowych i w efekcie dolegliwości bólowe,

 

  • polerowanie – zabieg wykonywany najczęściej po scalingu, pozwalający na oczyszczenie zębów z różnego rodzaju nalotów, złogów czy przebarwień; przeprowadzamy go przy użyciu specjalnych gumowych szczoteczek oraz dobranej do indywidualnych potrzeb pacjenta pasty polerskiej,

 

  • licówki porcelanowe – jest to jedna z najszybszych metod na polepszenie wyglądu uzębienia; polega ona na stworzeniu indywidualnych, porcelanowych nakładek na poszczególne zęby, które zmienią ich wygląd; cały zabieg rozpoczyna się od pobrania wycisków zębów oraz doboru odpowiedniego koloru licówek; na kolejnej wizycie nakładki są umieszczane na kolejnych zębach przy pomocy specjalnego cementu; przed cementowaniem należy w odpowiedni sposób wyszlifować zęby, aby umożliwiały one nałożenie porcelanowych licówek,

 

  • wybielanie zębów w gabinecie – metoda ta pozwala na uzyskanie stosunkowo szybkich efektów w postaci zmiany koloru zębów na jaśniejszy; polega na zabezpieczeniu dziąseł, pokryciu zębów specjalnym żelem wybielającym i naświetlaniu ich lampą Beyond/Nitewhite;

 

  • wybielanie zębów w domu – jest to nieco dłuższa kuracja, wynosi bowiem najczęściej około 12 dni; aby rozpocząć tego rodzaju kurację, pacjent zgłasza się do swojego stomatologa, który wykonuje wyciski uzębienia, które staje się podstawą do stworzenia indywidualnych nakładek na poszczególne łuki zębowe; następnie pacjent otrzymuje specjalny żel, którym wypełnia nakładki i zakłada je na noc przez wskazany przez dentystę czas,
 •  
  • zabiegi periodontologiczne – są one wykonywane w celu zapobiegania osuwaniu się szyjek zębowych, co w efekcie prowadzi do parodontozy; w zależności od stanu zdrowia jamy ustnej pacjenta wykonujemy skaling nad- i poddziąsłowy, jak również kiretaż otwarty i zamknięty.

 

Po przeprowadzeniu konkretnych form leczenia należy zachować ostrożność w zakresie spożywanych po zabiegach posiłków. Najlepiej przez pewien czas zastosować tzw. białą dietę. Niezwykle ważne jest również zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej, które pozwoli na najdłuższe utrzymywanie efektów uzyskanych podczas leczenia. W przypadku większości zabiegów ich efekty zależą przede wszystkim od dbałości o odpowiednie czyszczenie zębów i dzięki temu mogą utrzymywać się nawet kilka lat.
 
W przypadku zabiegów stomatologii estetycznej ceny ustalane są na podstawie stanu zdrowia pacjenta, zalecanych metod leczenia jak również ich zasięgu. Każdy klient naszego gabinetu jest informowany o kosztach związanych z wybraną terapią.

 

Dental House                          
ul. Żwirki i Wigury 2                    
woj. pomorskie                           
80-463 Gdańsk 

tel: (58) 340 96 93
(+48) 530 007 728
info (małpa) dental-house.com.pl